ترافیک آنلاین در نقشه گوگل
google maps live traffic

شما با استفاده از سرویس ترافیک نقشه گوگل می توانید از از ترافیک آنلاین تهران و تعدادی دیگر از شهرهای ایران مطلع شوید. همچنین می توانید از میزان ترافیکی که به طور معمول در روزهای دیگر هفته وجود دارد نیز مطلع شوید.

تاریخچه ترافیک آنلاین در نقشه گوگل

سرویس Live traffic از سال ۲۰۰۹ در کشور آمریکا توسط گوگل ارائه شد و هم اکنون در بیش از ۵۰ کشور ارائه می شود. گوگل اطلاعات ترافیکی را بر اساس سرعت حرکت دستگاه هایی که GPS آنها فعال است جمع آوری و آنالیز و محاسبه میکند و به همین دلیل هر چه تعداد افراد استفاده کننده از دستگاههایی که می توانند اینگونه اطلاعات را به گوگل ارسال کنند بیشتر باشد، نقشه ترافیکی دقیقتر و کاملتری در دسترس خواهد بود. به همین دلیل در تهران نقشه کاملتری نسبت به شهرهای دیگر ایران مشاهده می شود. اطلاعات مکانی کاربران به صورت ناشناس ارسال و ذخیره و پردازش می شود.

ترافیک آنلاین تهران و دیگر شهرهای ایران

از نوامبر ۲۰۱۵ نقشه گوگل در ایران نیز سرویس نمایش ترافیک آنلاین خود را در دسترس عموم گذاشت. با استفاده از این امکان، کاربران دستگاه های موبایل و همچنین استفاده کنندگان از کامپیوترهای دسکتاپ می توانند از ترافیک لحظه ای مسیرها مطلع شوند و همچنین با در نظر گرفتن ترافیک موجود، به مسیریابی بپردازند. همچنین گوگل مپس این امکان را نیز فراهم نموده که کاربران بتوانند از ترافیک ساعتهای مختلف در روزهای مختلف هفته نیز مطلع بشوند و بر اساس آن بتوانند برای انتخاب مسیر در روزهای پیش روی خود نیز برنامه ریزی بهتری داشته باشند. در ادامه به صورت مصور تمامی مراحل نمایش داده شده است.

نحوه دسترسی به ترافیک آنلاین

جهت استفاده از این سرویس در کامپیوتر دسکتاپ، با باز کردن Google Maps در مرورگر خود، از منوی سمت راست، گزینه Traffic را انتخاب کنید. 

همچنین جهت مشاهده ترافیک آنلاین "Live traffic" در موبایل و یا تبلت خود، پس از باز کردن اپلیکیشن Google Maps ، گزینه Traffic را از منوی سمت راست انتخاب کنید.

لایه ترافیک نقشه در نقشه گوگل در تلفن همراه
فعال کردن لایه ترافیک نقشه در نقشه گوگل در تلفن همراه

همچنین می توانید با جستجو عباراتی نظیر traffic near tehran و یا tehran traffic، نقشه ترافیک آنلاین شهر مورد نظر خود را مشاهده کنید و با کلیک بر عکس نمایش داده شده در Google Search، وارد نقشه گوگل شوید و از امکانات این سرویس استفاده نمایید.

جستجوی ترافیک آنلاین تهران
جستجوی ترافیک آنلاین تهران

اطلاعات ترافیک در ساعت ها و روزهای مختلف هفته

جهت مشاهده ترافیک آنلاین در دسکتاپ خود، پس از باز کردن نقشه گوگل و کلیک بر روی گزینه Traffic و مشاهده ترافیک آنلاین، روی گزینه Typical traffic مطابق با عکس زیر، کلیک کرده و روز هفته و ساعت مورد نظرتان را انتخاب نمایید. حال میتوانید به عنوان مثال ترافیک بزرگراه حکیم را در ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه مشاهده کنید. 

Typical traffic
Typical traffic
انتخاب روز هفته و ساعت
انتخاب روز هفته و ساعت

دیدگاه‌ها  

0 #7 مهران 1396-08-03 01:15
ای کاش گوگل مپس هم مانند ویز در ایران قابل استفاده بود. در شهرهای بزرگ استفاده از نویگیشن و مخصوصا نویگیشن با در نظر گرافیک آنلاین باعث صرفه جویی هزاران نفر ساعت در روز می شود.
پاسخ دادن
+3 #6 مینو کرمانی 1395-06-18 13:14
اگر یک بار از ترافیک آنلاین نقشه گوگل استفاده کنید دیگه همیشه از آن استفاده خواهید کرد و از مزایای گوگل مپس لذت خواهید برد. در تهران که ترافیک را دقیق نشان میده و نویگیشنش هم به خوبی کار میکنه. اگر استریت ویو هم در تهران بود که دیگه عالی میشد.
پاسخ دادن
+17 #5 کیوان علوی 1395-03-28 22:04
چند وقته که از ترافیک آنلاین نقشه گوگل استفاده می کنم. واقعا اطلاعاتی دارد که نقشه ترافیک شهرداری تهران ندارد. ای کاش مردم بیشتر از اینترنت های گوشی های موبایلشان استفاده می کردند که اطلاعات ترافیکی خیابان های کوچک هم نمایش می داد.
پاسخ دادن
+18 #4 علی رحمانی 1395-03-22 10:21
من از پارسال که این خبر را اینجا خواندم تقریبا هفته ای دو بار از امکان ترافیک آنلاین تهران در نقشه گوگل استفاده میکنم. واقعا بعضی از روزها در وقتم صرفه جویی میشه چون برخی از ترافیک ها پیش بینی نشده هستند و ممکنه به خاطر تصادف و یا عملیات ساختمانی در قسمتی از یک بزرگراه ترافیک باشه. با تاخیر چند ماهه بسیار از شما متشکرم بابت خبر ترافیک آنلاین.
پاسخ دادن
+22 #3 شراره 1395-03-13 19:02
عالیه
ما پس از تعطیلات از شمال برمیگشتیم تهران و از قزوین ترافیک بسیار سنگین بود و از مسیریاب نقشه گوگل در حالیکه گزینه ترافیک آنلاین فعال بود توانستیم از مسیرهای فرعی استفاده کنیم و زودتر از زمانی که فکر میکردیم به خانه برسیم.
پاسخ دادن
+21 #2 محمود محسنی 1395-03-13 01:07
به نقل از میثم مرادی:
من از وقتی که این خبر را در سایت شما دیدم بیشتر روزها از ترافیک آنلاین اپلیکیشن گوگل مپس موبایلم استفاده میکنم و این را میتونم بگم که فوق العادست. واقعا ترافیک آنلاین تهران را روی نقشه گوگل نشان میدهد. بقیه شهرها را هنوز تست نکردم.

من در اصفهان قابلیت ترافیک آنلاین را تست کردم ولی فقط بیشتر وقت ها فقط در مرکز شهر که ترافیک خودروها بالاست، این قابلیت کار میکنه.
پاسخ دادن
+22 #1 میثم مرادی 1395-03-13 00:56
من از وقتی که این خبر را در سایت شما دیدم بیشتر روزها از ترافیک آنلاین اپلیکیشن گوگل مپس موبایلم استفاده میکنم و این را میتونم بگم که فوق العادست. واقعا ترافیک آنلاین تهران را روی نقشه گوگل نشان میدهد. بقیه شهرها را هنوز تست نکردم.
پاسخ دادن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عکاس مورد اعتماد گوگل استریت ویو

ما با افتخار آموزش دیده و مورد تایید گوگل هستیم.

تماس با ما
محل کسب و کار خود را به صورت تور مجازی در گوگل استریت ویو به صورت آنلاین نمایش دهید.
با شماره تلفن ۸۸۹۴۶۴۹۲-۰۲۱ با ما در تماس باشید و یا فرم سفارش عکاسی را پر کنید.