گوگل استریت ویو برای کمک به بیماران آلزایمر
گوگل استریت ویو برای کمک بیماران آلزایمر

گوگل استریت ویو 10 ساله شد و حالا فراتر از جهت یابی و نویگیشن به کمک بیماران آلزایمر آمده است. یک محقق با استفاده از گوگل استریت ویو اقدام به ساخت دوچرخه ای برای کمک به یادآوری بیماران با استفاده از تصاویر استریت ویو نمود.

گوگل استریت ویو در سال 2007 متولد شد و حالا ده سال از شروع به کار آن می گذرد. چه کسی فکر می کرد پس از یک دهه گوگل استریت ویو بتواند به درمان بیماران آلزایمر کمک کند! یک مهندس بیومکانیک به نام خانم Anne-Christine Hertz دوچرخه ای اختراع کرده که می تواند به بیمارانی که دچار فراموشی یا زوال عقل شده اند کمک کند که خاطرات گذشته را به یاد آورند.

کمک به درمان فراموشی با استریت ویو و BikeAround

خانم Anne-Christine نام این اختراع را BikeAround گذاشت. BikeAround یک دوچرخه ثابت دارد و در روبروی دوچرخه یک پرده تعبیه شده است که تصاویر گوگل استریت ویو روی آن نمایش داده می شود. هنگامی که فرد بیمار اقدام به رکاب زدن می کند می تواند به صورت مجازی در مسیرهایی که در گذشته از آنها خاطره داشته است حرکت کند و این امر می تواند به بیمار در یادآوری خاطرات گذشته کمک شایانی کند. بیمار می تواند علاوه بر رکاب زدن با حرکت فرمان دوچرخه به صورت مجازی در همه مسیرها به گشت و گذار بپردازد.

نمایش تصاویر 360 درجه گوگل استریت ویو با BikeAround
پروژه BikaAround برای نمایش تصاویر 360 درجه به بیماران دچار فراموشی استریت ویو

 

گشت و گذار توسط گوگل استریت ویو در مسیرهایی مانند محلی که فرد بیمار در کودکی در آنجا زندگی می کرده و محل هایی که خاطرات زیادی از آنها دارد ممکن است منجر به یادآوری خاطرات گذشته بیمار شود.

ایده نمایش تصاویر مجازی 360 درجه استریت ویو به بیماران، در ابتدای راه خود است و هم اکنون تحقیقات گسترده ای دراین مورد در جریان است و این امید وجود دارد که گوگل استریت ویو بتواند در آینده نزدیک، سهم بسزایی را در کمک به درمان بیماران دچار فراموشی از آن خود کند.

کمک به یادآوری خاطرات با گوگل استریت ویو
کمک به یادآوری خاطرات با گوگل استریت ویو

 

دیدگاه‌ها  

+1 #1 قائم مقامی 1396-08-02 17:25
ایده استفاده از گوگل استریت ویو برای کمک به بیماران آلزایمر عالی بود ، استفاده از تکنولوژی ها توسط گوگل همیشه حیرت انگیزه
پاسخ دادن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عکاس مورد اعتماد گوگل استریت ویو

ما با افتخار آموزش دیده و مورد تایید گوگل هستیم.

تماس با ما
محل کسب و کار خود را به صورت تور مجازی در گوگل استریت ویو به صورت آنلاین نمایش دهید.
با شماره تلفن ۸۸۹۴۶۴۹۲-۰۲۱ با ما در تماس باشید و یا فرم سفارش عکاسی را پر کنید.