نگاهی به نقشه گوگل در سال ۲۰۱۵
A Loop Back at Google Maps in 2015

گوگل مپس در سال ۲۰۱۵ امکانات جدیدی مانند نقشه آفلاین و پشتیبانی از نویگیشن صوتی در گجت های پوشیدنی و غیره را جهت هرچه بیشتر کاربردی کردن سرویس نقشه گوگل اضافه نمود که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

امکانات اضافه شده به Google Maps در سال ۲۰۱۵

۱- نمایش Timeline: شما می توانید با این امکان اطلاعات مکانی را که در آنها تردد داشتید و یا آنها را جستجو نموده اید را مشاهده کنید.

۲- اطلاعات به روز ساعات کاری اماکن: همیشه میتوانید از باز و یا بسته بودن فروشگاه های مورد نظرتان مطلع شوید. در نظر داشته باشید که گوگل مپس همه روزهای تعطیل رسمی ایران را نیز در نظر میگیرد.

۳- نویگیشن آفلاین با امکان جستجو: شما می توانید نقشه هر مکانی را دوست داشتید در موبایل و یا تبلت خود به همراه داده های مسیریابی دانلود کرده و از آن در حالت آفلاین و بدون نیاز به اتصال به اینترنت استفاده کنید. این سرویس در برخی کشور ها در دسترس نیست.

۴- اطلاعات ترافیکی لحظه ای: نقشه گوگل با داشتن اطلاعات ترافیک لحظه ای این امکان را به شما می دهد که در هنگام مسیریابی نیز بتواند در صورت لزوم، مسیر شما را تغییر داده و همیشه سریعترین مسیر را به شما نمایش دهد.

۵- نمایش قیمت سوخت: در کشورهایی که قیمت سوخت به صورت لحظه ای نمایش داده می شود، گوگل مپس اطلاعات قیمت سوخت جایگاه ها را به شما نمایش می دهد.

۶- جستجوی اماکن در هنگام نویگیشن: شما می توانید ر اپلیکیشن گوگل نپس بدون خارج شدن از حالت مسیریابی به جستجوی اماکن بپردازید. مقایسه زمان رسیدن: شما می توانید زمان رسیدن بین حالت های پیاده روی، دوچرخه و حمل و نقل عمومی را در یک صفحه با هم مقایسه کنید.

۷- پشتیبانی نویگیشن صوتی از گجت های پوشیدنی: اپلیکیشن Google Maps اکنون می تواند اطلاعات مسیر و نویگیشن صوتی و اطلاعات ترافیک آنلاین را از طریق Android Wear و ساعت Apple به شما بدهد.

۸- اطلاعات لحظه ای وسایل حمل و نقل عمومی: با این امکان در بیش از ۶۴ کشور و ۱۸۰۰۰ شهر هیچگاه اتوبوس و یا مترو و دیگر وسایل حمل و نقل عمومی را از دست نمی دهید.

۹- نمایش Street View thumbnail: در صورت موجود بودن عکسهای استریت ویو در هر محل، thumbnail آن بر روی نقشه نمایش داده می شود و در نتیجه دسترسی به استریت ویو از قبل راحت تر شده است.

۱۰- نمایش زمان شلوغی یک محل: با این امکان می توانید از زمان شلوغی و ازدحام یک محل مطلع شوید و به صورتی برنامه ریزی کنید که در وقتتان صره جویی کنید.

  

مقایسه امکانات اضافه شده به نقشه گوگل در سال ۲۰۱۵ بین سیستم عامل های Android و iOS است.

iOS

Android

عنوان

​X

​X

​اطلاعات به روز ساعات کاری اماکن

X

X

​نویگیشن آفلاین با امکان جستجو

ندارد

X

نمایش ​Timeline

X

X

​هشدار صوتی ترافیک لحظه ای

X

X

​نمایش قیمت سوخت جایگاه ها در نقشه

ندارد

X

​جستجوی اماکن در هنگام نویگیشن

X

X

​مقایسه زمان رسیدن در یک صفحه

X

X

​نمایش زمان شلوغی یک محل​​

X

X

​نمایش Street View thumbnail

X

X

نمایش ​اطلاعات ترافیکی لحظه ای

​توسط Apple Watch

توسط Android Wear

​پشتیبانی ​نویگیشن صوتی​ ​​از گجت های پوشیدنی

دیدگاه‌ها  

+9 #3 علی رهپویا 1395-05-06 10:14
من هم آیفون دارم و هم گوشی اندرویدی. گوگل مپس معمولا امکانات جدید یا موارد خاص را ابتدا روی اندروید پابلیش میکنه و بعد از مدتی روی iOS. مثلا امکان انتخاب چند نقطه در هنگام نویگیشن چند ماه روی گوشی های اندرویدی بود ولی دو روز پیش این امکان به اپلیکیشن نقشه گوگل روی iOS اضافه شد.
پاسخ دادن
+13 #2 محسن بابایی 1395-04-05 00:09
یادمه که اوایل که گوگل امکان دیدن تور مجازی ۳۶۰ درجه بیزینس ویو را گذاشته بود، فقط با دستگاه های اندرویدی میشد تورهای طبقاتی را دید و در حقیقت بین طبقات با تاچ کردن شماره طبقه در کنار صفحه حرکت کرد. احتمالا تا حالا دستگاههای اپل هم می توانند. گوگل معمولا بیشتر سرویسهای خاصش را اول روی اندروید و بعدش روی iOS در دسترس میزاره.
پاسخ دادن
+14 #1 رضا درودی 1395-03-31 08:05
نمایش عکس بندانگشتی مکانهایی که عکس گوگل استریت ویو یا بیزینس ویو دارند جالبه. حیف که نقشه و نویگیشن آفلاین گوگل مپس تو ایران کار نمیکنه.
پاسخ دادن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عکاس مورد اعتماد گوگل استریت ویو

ما با افتخار آموزش دیده و مورد تایید گوگل هستیم.

تماس با ما
محل کسب و کار خود را به صورت تور مجازی در گوگل استریت ویو به صورت آنلاین نمایش دهید.
با شماره تلفن ۸۸۹۴۶۴۹۲-۰۲۱ با ما در تماس باشید و یا فرم سفارش عکاسی را پر کنید.