تصویر برداری ۳۶۰ درجه از راههای آبی با گوگل استریت ویو
360 Degree Imagery Waterways With Google Street View

تا سال ۲۰۲۵ نیمی از مردم جهان در مناطقی که با کم آبی مواجه هستند زندگی خواهند کرد. در حال حاضر ۶۶۳ میلیون نفر به آب سالم دسترسی ندارند و یکی از معضلات مهم بشر مشکل خشکسالیست. حالا گوگل استریت ویو توسط دوربین ۳۶۰ درجه به کمک رفع این مشکل آمده است.

دوربین ۳۶۰ درجه استریت ویو به کمک مبارزه با خشکسالی آمد

مشکل خشکسالی سالهاست که گریبانگیر مردمان بسیاری در سراسر کره زمین شده است. از شرق آفریقا که خشکسالی با نابودی محصولات در زندگی ۲۳ میلیون نفر تاثیر شدید داشته تا خشکسالی در کالیفرنیای شمالی در ایالات متحده که در ۱۲۰۰ سال گذشته بی سابقه بوده است.

برای کمک به رفع مشکلات خشکسالی و عدم دسترسی عده زیادی از مردم به آب سالم نیاز به تکنولوژیها و راهکارهای جدید برای بررسی، اندازه گیری و ثبت اطلاعات بیش از پیش احساس می شود. در این راستا و به مناسبت روز جهانی آب، تعدادی از سازمانهای خیریه به کمک دوربین ۳۶۰ درجه گوگل استریت ویو و استفاده از سنسورها اقدام به تصویر برداری از راههای آبی و ثبت تصویر سیصد و شصت درجه به همراه اطلاعات کیفی آب نمودند.

 

نقشه برداری از راههای آبی کالیفرنیای شمالی

کالیفرنیای شمالی با شدیدترین وضعیت خشکسالی که در تاریخ آن منطقه بی سابقه بوده روبرو است. حالا دو شرکت Nature Conservancy و Freshwater Trust با قرض کردن دوربین گوگل استریت ویو یا همان Street View Trekker و نصب آن روی یک کایاک، اقدام به عکسبرداری و تصویربرداری سیصد و شصت درجه نمودند و توسط آنها تصاویر حقیقت مجازی تولید کردند. همچنین با نصب سنسورهایی روی کایاک به ثبت اطلاعاتی از قبیل کیفیت آب نمودند. کاربرد نقشه برداری ۳۶۰، مقایسه مکانها در زمانهای مختلف و بررسی راههای آبی و گونه های گیاهی آن مناطق اعلام شده است.

دوربین استریت ویو نصب شده روی کایاک
دوربین استریت ویو نصب شده روی کایاک

دیدگاه‌ها  

+15 #1 کیوان علوی 1395-03-28 21:59
من تا حالا از عکاسی 360 درجه فقط به عنوان سرگرمی استفاده می کردم و حالا متوجه شدم این عکاسی 360 درجه کاربردهای زیادی می تواند داشته باشد. با وجود مشکل خشکسالی در ایران، میشه کارهای مشابه هم انجام داد مثلا تصویر برداری 360 درجه از زاینده رود.
پاسخ دادن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عکاس مورد اعتماد گوگل استریت ویو

ما با افتخار آموزش دیده و مورد تایید گوگل هستیم.

تماس با ما
محل کسب و کار خود را به صورت تور مجازی در گوگل استریت ویو به صورت آنلاین نمایش دهید.
با شماره تلفن ۸۸۹۴۶۴۹۲-۰۲۱ با ما در تماس باشید و یا فرم سفارش عکاسی را پر کنید.